رنگپاش

افزایش اطلاعات

هرچه اطلاعات بیشتری در مورد تفنگ اسپری رنگ خود داشته باشید ، عملکرد بهتری برای شما خواهد داشت. در این بحث از تکنیک تفنگ ، ما در مورد چگونگی استفاده از تفنگ اسپری صحبت می کنیم.

چگونه برای دستیابی به نتایج مختلف هدف ، جابجایی و تنظیم شده است. مردم از اسلحه های اسپری به شکل دیگری استفاده می کنند و به همان نتایج می رسند. تغییرات فشار هوا ممکن است به عنوان مثال با فاصله یا سرعت تفنگ جبران شود. تکنیک تفنگ می تواند منجر به اختلافات زیادی در بازده انتقال و توان تولید شود.

اسلحه های اسپری و سرهای اسپری در اصل یکسان هستند. اسلحه ها دستی هستند. سر ها معمولاً روی یک نگهدارنده متحرک مانند دستگاه زنجیر روی لبه یا یک سوئیچ متقابل نصب می شوند.

هدف تفنگ اسپری رنگ چیست؟

برای اتمی کردن رنگ (تجزیه آن به قطرات ریز) و هدایت این قطرات به سمت بخشی که باید روکش شود. اسلحه ها باید بالاترین بازده انتقال ممکن را داشته باشند (درصد رنگ پاششی که به قسمت می رسد).

چند نوع تفنگ اسپری وجود دارد؟

چندین نوع وجود دارد. از اسلحه های همرفتی، بدون هوا، بدون هوا و HVLP به کمک هوا استفاده می شود. تفنگ های اسپری معمولی ممکن است از نوع خوراک فشار، جاذبه یا مکش باشند.

نسخه های الکترواستاتیک بسیاری از اسلحه ها نیز موجود است. خوراک ساکشن (فنجان نیز نامیده می شود) و اسلحه های جاذبه معمولاً برای کار تولید استفاده نمی شوند زیرا به ندرت بیش از یک چهارم را در خود نگه می دارند.

چگونه رنگ معمولاً به اسلحه عرضه می شود؟

تکنیک های مختلفی برای رسیدن رنگ به اسلحه وجود دارد:

خوراک ساکشن یا سیفون ها. اسلحه های فنجانی از این روش استفاده می کنند. تجهیزات ساده هستند، اما ظرفیت نگهداری رنگ اسلحه به اندازه فنجان محدود می شود – به ندرت بیش از یک چهارم.

خوراک فشار ها. رنگ به سمت اسلحه پمپ می شود. از این اسلحه ها برای کارهای تولیدی استفاده می شود.

خوراک جاذبه ها. رنگ توسط نیروی گرانش به سمت اسلحه جریان می یابد. معمولاً از هواي خارجي براي رساندن رنگ استفاده نمي شود، اگرچه برخي از تفنگ هاي جاذبه HVLP از فشار هوا براي تقويت رنگ استفاده مي کنند.

آیا انواع مختلف اسلحه ها به گونه دیگری استفاده می شود؟

تفاوت هایی وجود دارد. مهمترین آنها احتمالاً سرعت اسلحه و فاصله توصیه شده از تفنگ تا قطعه است. سازندگان مختلف اسلحه ، مسافت هایی مانند اینجا را نشان می دهند:

مسافت های معمول تفنگ تا کار برای اسلحه های اسپری رنگ

اسپری معمولی – 6-8 اینچ

بدون هوا – 12-14 اینچ

8-10 اینچی – HVLP

الکترواستاتیک – 10-12 اینچ

توجه:

اسلحه های الکترواستاتیک حداقل به یک اینچ فاصله در هزار ولت نیاز دارند.

سرعت اسلحه عمدتا مورد اولویت اپراتور است ، اگرچه اسلحه های HVLP برای جلوگیری از جاری شدن سیل ممکن است نیاز به حرکت تا حدی سریعتر داشته باشند.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *