وت بلاست

وت بلاست چیست؟

“وت بلاست” یک فرایند صنعتی است که در آن دوغاب مرطوب تحت فشار برای تمیز کردن یا جلوه های مختلف روی سطح اعمال می شود. همچنین به عنوان انفجار ساینده مرطوب ، انفجار بخار ، خرد شدن بخار ، انفجار بدون گرد و غبار یا انفجار دوغاب شناخته می شود.

چگونه کار می کند؟

یک پمپ با طراحی خاص و حجم بالا ، مواد ساینده را با آب مخلوط می کند. این مخلوط دوغاب سپس به یک نازل (یا نازل ها) ارسال می شود که در آن از هوای فشرده تنظیم شده برای تنظیم فشار دوغاب در هنگام انفجار سطح استفاده می شود. اثر ساینده مایع را می توان با دقت طراحی کرد تا پروفایل و بافت سطح مورد نظر را تولید کند

وت بلاست برای چه مواردی استفاده می شود؟

کاربردهای صنعتی مانند تمیز کردن ، چربی زدایی ، سم زدایی و رسوب زدایی و حذف رنگ ، مواد شیمیایی و اکسیداسیون است. وت بلاست برای چسباندن کامپوزیت با دقت بالا برای اتصال مناسب است. فرآیند فناوری وت بلاست یک روش پایدار و تکرارپذیر برای تکمیل قطعات دقیق ، پروفیل سطحی ، پرداخت و بافت فلزات و سایر بسترها است.

چه نوع سیستم های وت بلاست موجود است؟

سیستم های دستی معمولاً کابینت هایی با درگاه دستکش هستند که به اپراتور اجازه می دهد قطعه یا محصول در حال انفجار را قرار داده یا بچرخاند.

سیستم های خودکار اجازه می دهد تا قطعات یا محصولات به صورت مکانیکی در سیستم جابجا شوند. روی تسمه نقاله ، صفحه گردان ، دوک ، نمایه کننده دوار یا بشکه چرخشی. آنها ممکن است به طور یکپارچه در سیستم کارخانه ادغام شوند ، یا به صورت دستی بارگیری و بارگزاری شوند.

سیستم های روباتیک سیستم های اتمام سطح قابل برنامه ریزی هستند که به کاربر اجازه می دهد تا با حداکثر دقت و حداقل کار ، فرآیندهای پیچیده را تکرار کند.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *