سندبلاست در دندان پزشکی

سندبلاست برای دندان چیست؟

سندبلاست برای دندانها یک روش دندانپزشکی نسبتاً جدید است که می تواند به جای سوراخکاری برای کمک به تمیز کردن دندانها و از بین بردن پوسیدگی استفاده شود. با سفر به دندانپزشک ارتباط برقرار کنید. این تکنیک به سایش هوا نیز معروف است.

سند بلاست در دندان پزشکی چگونه است؟

ساییدگی با هوا به دلیل شباهت بارز آن با سندبلاست، معمولاً به “سندبلاست دندانها” معروف است.در این روش به جای شن و ماسه، از جریان قدرتمند اکسید آلومینیوم استفاده می شود. و به جای تمیز کردن چیزی مانند نقاشی روی دیوار، پوسیدگی از سطح دندان ها ساییده میشود.

مزایای

از روش سایشی هوا می توان به جای مته برای بسیاری از روش های تمیز کردن دندان استفاده کرد – اما نه همه آنها. دندان ها را می توان برای حفره ها و سایر روش ها آماده کرد و به فاش شدن حفره های پنهان در دندان ها کمک کرد. سایش هوا نیز سریعتر از حفاری سنتی است و به دندانپزشک این امکان را می دهد که در یک بار ویزیت قسمت های بیشتری از دهان را درمان کند.

موارد احتیاط

به طور کلی، از سد دندانی برای محافظت از قسمت هایی از دهان و لثه استفاده می شود که با استفاده از روش سایش هوا درمان نمی شود. همچنین عینک محافظتی به طور کلی توسط بیمار و دندانپزشک در طول روش استفاده می شود تا خطر ورود ذرات به داخل چشم ها را به حداقل برساند.

درد

سایش هوا معمولاً یک روش بدون درد در نظر گرفته می شود ، خصوصاً وقتی با بسیاری از تکنیک های سنتی دندانپزشکی مقایسه می شود. به طور خاص، بعضی از بیماران وقتی ذرات بکار رفته در این روش به جای دندان به لثه برخورد می کنند، احساس ناراحتی می کنند. یک دندانپزشک محتاط می تواند این تماس را محدود کرده و احتمال درد را همزمان کاهش دهد.

اثرات جانبی

هیچ عارضه جانبی مشخصی از سایش هوا یا سندبلاست برای روش های دندان وجود ندارد. در این روش از هیچ دارویی استفاده نمی شود و بیماران به طور کلی آرام نمی شوند (مگر اینکه برای یک عمل دندانپزشکی جداگانه که در همان جلسه انجام می شود، به آرامبخش احتیاج است)

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *