تولید کننده انواع دستگاه های رنگپاش

انواع ساینده هایی که در صنعت سند بلاست ها استفاده می شوند با توجه به نیاز و اثری که باید روی سطوح باقی گذارند به انواع مختلفی تقسیم می شوند. برای آشنایی بیشتر شما تعدادی از این ساینده ها را نام می بریم. ۱_ گلوله یا ساچمه های فولادی ۲_گریت فولاد یا ذرات ریز فولادی ۳_ ذرات شیشه ۴_ خرده شیشه ۵_ کربید سیلسیم ۶_ ماسه یا خاکه سرامیک ۷_ مسباره ۸_ ماسه سیلیس.

تشخیص این که کدام یک از این ساینده ها را برای شن پاشی مورد نیاز انتخاب کنیم کاری سخت در حوزه مهندسی به شمار می آید. هر کدام از این ساینده ها دارای سختی، شکل، اندازه و چگالی خاص خود هستند که باید مورد بررسی قرار گیرند.استفاده از ساینده ها در سند بلاست دامنه کاربرد فراوانی دارد. مثلا آماده کردن سطوح برای نقاشی یا چسباندن قطعات به یکدیگر، آماده کردن سطوح برای عایق کاری، زدودن زنگ، رسوب و رنگ از روی سطوح یا قطعات، زبر کردن سطوح صنعتی، از بین بردن برآمدگی های ناشی از برشکاری و ماشین کاری، مناسب سازی سطح فلز برای آب کاری صنعتی و … از کاربرد های ساینده ها است.

استفاده از سند بلاست در معماری

نکاتی مهم سند بلاست

نکته ی اول در عملیات شن زنی این است که کلاه ایمنی سند بلاستی که به اپراتور داده می شود نباید توسط دیگران هم مورد استفاده قرار گیرد. مورد بعدی در رابطه با میزان زبری سطح فلز بعد از اجرای فرآیند سند بلاست است که توسط دستگاه رافنس گیج اندازه گیری می شود. مدیر سند بلاست باید شخصی را به عنوان ناظر بر کار اپراتور ها انتخاب کند تا مقررات به طور کامل رعایت شود. تجهیزات متصل به محل اجرای عملیات سند بلاستی باید قبل از انجام عملیات با کاور پوشانده شوند. مسئول نظارت شن زنی باید قبل از اجرای عملیات تمام تجهیزات را بررسی کند و در صورت سالم بودن اجازه ی کار را بدهد. اپراتور ها باید قبل از انجام سند بلاست لباس کار، کلاه، دستکش و چکمه لاستیکی خود را بپوشند. اپراتور ها نباید بیشتر از ۴۰ دقیقه به طور پیوسته کار کنند و در یک شبانه روز هم ساعت کاری آن ها باید کمتر از ۸ ساعت باشد. در صورتی که سطح فلزی مورد نظر دارای رطوبت باشد نباید عملیات انجام گیرد و هم چنین استفاده از مواد ساینده مس و سیلیس در این مورد ممنوع است. سالنی که عملیات سند بلاستی در آن انجام می گیرد باید رانش هوا در آن از سمت بالا به پایین باشد. یعنی ضریب خروجی هوا طوری باشد که باعث ایجاد فشار منفی کمی در سالن شود تا از این طریق هوای تازه از بالا وارد سالن شود. سالن هایی که تجهیزات ثابت در آن سند بلاستی کاری می شود باید با اسکلت و چادر کشی محصور شوند. آزمایش های پزشکی دوره ای یک ساله باید برای تمام اپراتور ها انجام شود تا از سلامت ریه ها اطمینان حاصل شود.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *